Obraz

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

8 Niedziela zwykła
3.03.2019

PARAFIA pw. św. Józefa Oblubieńca NMP
KLASZTOR Zakonu Braci Mniejszych we WSCHOWIE

1. Zapraszamy dziś na godz. 18.00 na niedzielne nieszpory.

2. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Modlimy się w tym dniu o powołania i za powołanych oraz za ministrantów, scholę, Studnie Jakuba i ich rodziny.

3. Najbliższa środa to Środa Popielcowa, rozpoczynamy Wielki Post. Jest to dobra okazja do rewizji naszych życiowych wyborów i przemyśleń dotyczących naszego zbawienia. Zachęcamy do postanowień wielkopostnych. Msze św., z obrzędem posypania głów popiołem, o godz.: 7.00, 9.30, 11.00, 16.00 i wieczorna o godz. 18.30.
Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tzn. powstrzymywanie się od pokarmów mięsnych oraz jeden posiłek w ciągu dnia do syta a pozostałe dwa skromniejsze.

4. Przez cały Wielki Post zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
– w piątki Droga Krzyżowa w krużgankach (z kazaniem pasyjnym) o godz. 17.00.
– w niedziele Gorzkie Żale o godz. 18.00.
Za pobożny udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny.

5. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania w naszej parafii zapraszamy na spotkanie w dzisiejszą niedzielę 3 marca po Mszy św. o godz. 18.30.

6. Rozpoczęliśmy czas przygotowania do koronacji obrazu naszej Matki Bożej Wschowskiej Pani Pocieszenia. Planowany rok koronacji 2021. To 565 rocznica przybycia franciszkanów do Wschowy. Zachęcamy wiernych, którzy chcą mieć swój wkład w korony dla Matki Bożej i Dzieciątka Jezus, którzy chcą złożyć złoto bądź ofiary, by zgłaszali się do Ojca Kustosza – Proboszcza.

7. 9 i 10 marca będziemy gościć w naszym kościele kopie cudownego obrazu Świętej Rodziny z Kalisza, w której cześć szczególną odbiera św. Józef. Zapraszamy 9 marca na godz. 17.45 na przywitanie Cudownego Obrazu. O 18.00 Msza św. z homilią. Po Mszy św. przerwa na poczęstunek w Domu Serca, prosimy wiernych o coś słodkiego na sobotni wieczór na poczęstunek. O 20.00 konferencja w kościele, o 21.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu do 22.00.
Zakończenie peregrynacji w niedzielę 10 marca o godz. 15.00. Peregrynacja Cudownego Obrazu przebiega pod hasłem: Milczeć, walczyć, kochać. W związku z peregrynacją zapraszamy na pielgrzymkę do Kalisza do św. Józefa, 7 marca szczególnie mężczyzn, ale mogą jechać również kobiety wyjazd o 11.00 z pod Fary. Jedziemy wspólnie z całym dekanatem, tam zostanie przekazany obraz do peregrynacji po diecezji. Zapisy w zakrystii.

8. Duszpasterstwo Młodzieży (FRA) działające przy naszej parafii w związku z rozpoczynającym się w Środę Popielcową Wielkim Postem przygotowało propozycję postanowienia wielkopostnego. Jest nią 40 cytatów z Pisma Świętego na 40 dni Wielkiego Postu. Podejmując to postanowienie w myśl słów Jezusa: „Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych” (Mt 4, 4b) na każdy dzień otrzymamy do rozważenia fragment słowa Bożego, który pomoże nam w duchowy sposób przygotować się do obchodów Wielkiego Tygodnia. Dobrowolne ofiary zostaną przeznaczone na cele FRA.

9. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zaprasza na spotkanie, które odbędzie się we wtorek 5 marca 2019r. o godz. 19.00 w klasztorze o.o. Franciszkanów w Domu Serca. Spotkanie poprowadzi dr hab. Mieczysław Guzewicz, Doradca Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

10. Zapowiedzi Przedmałżeńskie:
– Paweł Czyż zam. we Wschowie i Agnieszka Makarowicz zam. w Babimoście – zap. 2
– Mateusz Ziarczyk zam. we Wschowie i Sandra Syliwoniuk zam. we Wschowie – zap. 1

11. Przed kościołem można nabyć prasę katolicką. Przy furcie klasztornej pamiątki z naszego Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia.