Obraz

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1 Niedziela Wielkiego Postu
10.03.2019

PARAFIA pw. św. Józefa Oblubieńca NMP
KLASZTOR Zakonu Braci Mniejszych we WSCHOWIE

1. Zapraszamy dziś na godz. 18.00 na Gorzkie Żale.

2. Przeżywamy dziś peregrynacje kopii cudownego obrazu Świętej Rodziny z Kalisza, w której cześć szczególną odbiera św. Józef. Zapraszamy na zakończenie nawiedzenia na godz. 15.00. Peregrynacja Cudownego Obrazu w naszej diecezji przebiega pod hasłem: Milczeć, walczyć, kochać.

3. Przez cały Wielki Post zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
– w piątki Droga Krzyżowa w krużgankach (z kazaniem pasyjnym) o godz. 17.00.
– w niedziele Gorzkie Żale o godz. 18.00.
Za pobożny udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny.

4. Od 16 marca br. będziemy przeżywać rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii, które przygotują nas do odpust ku czci św. Józefa Oblubieńca NMP, patrona naszego kościoła i parafii. Te rekolekcje przygotują nas też do świąt Wielkanocnych. Zapraszamy już dziś na rekolekcje, które w tym roku poprowadzi o. Antoni Majewski OFM z Barczewa.
Plan rekolekcji wywieszony w gablocie. Zachęcamy też i prosimy o modlitwę za rekolekcjonistów i o owoce rekolekcji.

5. W ramach naszego przygotowania do Koronacji obrazu naszej Matki Bożej Wschowskiej Pani Pocieszenia, chcemy w tym miesiącu rozpocząć w naszej parafii Peregrynację kopii Obrazu naszej Matki Bożej Pocieszenia. Maryja chce odwiedzić Nasze Rodziny, Nasze Domy; chce Nam wypraszać potrzebne łaski, chce być blisko nas. Zachęcamy, by podzielić się tą dobrą nowiną z sąsiadami. Jest to czas łaski, jaki daje nam Bóg przez Maryję.
Plan nawiedzenia w naszej Parafii podamy za tydzień.
Planowany rok koronacji 2021. To 565 rocznica przybycia franciszkanów do Wschowy. Zachęcamy wiernych, którzy chcą mieć swój wkład w korony dla Matki Bożej i Dzieciątka Jezus, którzy chcą złożyć złoto bądź ofiary, by zgłaszali się do Ojca Kustosza – Proboszcza.

6. W środę 12 marca zapraszamy na godz. 18.00 na Wieczór Uwielbienia.

7. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania w naszej parafii z drugiego rocznika zapraszamy na spotkanie w czwartek 14 marca do Domu Serca na godz. 17.00.
Bierzmowanie w tym roku będzie 16 maja o godz. 17.00 w kościele św. Jadwigi Królowej we Wschowie.

8. Za tydzień w niedziele 17 marca o godz. 15.00 w naszym kościele klasztornym odprawiona będzie Msza św. SPECJALNA. Zapraszamy na tę Mszę św. dzieci z niepełnosparwnościami oraz osoby dorosłe, których udział w ogólnych Mszach św. jest utrudniona.

9. Zapowiedzi Przedmałżeńskie:
– Paweł Czyż zam. we Wschowie i Agnieszka Makarowicz zam. w Babimoście – zap. 3
– Mateusz Ziarczyk zam. we Wschowie i Sandra Syliwoniuk zam. we Wschowie – zap. 2

10. Przed kościołem można nabyć prasę katolicką. Przy furcie klasztornej pamiątki z naszego Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia.