Obraz

1 Niedziela Wielkiego Postu
10.03.2019

1. Zapraszamy dziś na godz. 18.00 na Gorzkie Żale.

2. Przeżywamy dziś peregrynacje kopii cudownego obrazu Świętej Rodziny z Kalisza, w której cześć szczególną odbiera św. Józef. Zapraszamy na zakończenie nawiedzenia na godz. 15.00. Peregrynacja Cudownego Obrazu w naszej diecezji przebiega pod hasłem: Milczeć, walczyć, kochać.

3. Przez cały Wielki Post zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
– w piątki Droga Krzyżowa w krużgankach (z kazaniem pasyjnym) o godz. 17.00.
– w niedziele Gorzkie Żale o godz. 18.00.
Za pobożny udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny.

4. Od 16 marca br. będziemy przeżywać rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii, które przygotują nas do odpust ku czci św. Józefa Oblubieńca NMP, patrona naszego kościoła i parafii. Te rekolekcje przygotują nas też do świąt Wielkanocnych. Zapraszamy już dziś na rekolekcje, które w tym roku poprowadzi o. Antoni Majewski OFM z Barczewa.
Plan rekolekcji wywieszony w gablocie. Zachęcamy też i prosimy o modlitwę za rekolekcjonistów i o owoce rekolekcji.

5. W ramach naszego przygotowania do Koronacji obrazu naszej Matki Bożej Wschowskiej Pani Pocieszenia, chcemy w tym miesiącu rozpocząć w naszej parafii Peregrynację kopii Obrazu naszej Matki Bożej Pocieszenia. Maryja chce odwiedzić Nasze Rodziny, Nasze Domy; chce Nam wypraszać potrzebne łaski, chce być blisko nas. Zachęcamy, by podzielić się tą dobrą nowiną z sąsiadami. Jest to czas łaski, jaki daje nam Bóg przez Maryję.
Plan nawiedzenia w naszej Parafii podamy za tydzień.
Planowany rok koronacji 2021. To 565 rocznica przybycia franciszkanów do Wschowy. Zachęcamy wiernych, którzy chcą mieć swój wkład w korony dla Matki Bożej i Dzieciątka Jezus, którzy chcą złożyć złoto bądź ofiary, by zgłaszali się do Ojca Kustosza – Proboszcza.

6. W środę 12 marca zapraszamy na godz. 18.00 na Wieczór Uwielbienia.

7. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania w naszej parafii z drugiego rocznika zapraszamy na spotkanie w czwartek 14 marca do Domu Serca na godz. 17.00.
Bierzmowanie w tym roku będzie 16 maja o godz. 17.00 w kościele św. Jadwigi Królowej we Wschowie.

8. Za tydzień w niedziele 17 marca o godz. 15.00 w naszym kościele klasztornym odprawiona będzie Msza św. SPECJALNA. Zapraszamy na tę Mszę św. dzieci z niepełnosparwnościami oraz osoby dorosłe, których udział w ogólnych Mszach św. jest utrudniona.

9. Zapowiedzi Przedmałżeńskie:
– Paweł Czyż zam. we Wschowie i Agnieszka Makarowicz zam. w Babimoście – zap. 3
– Mateusz Ziarczyk zam. we Wschowie i Sandra Syliwoniuk zam. we Wschowie – zap. 2

10. Przed kościołem można nabyć prasę katolicką. Przy furcie klasztornej pamiątki z naszego Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia.