Naklejka_MBW_Franciszkanie_7cm

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

2 Niedziela Wielkiego Postu
17.03.2019

PARAFIA pw. św. Józefa Oblubieńca NMP
KLASZTOR Zakonu Braci Mniejszych we WSCHOWIE

1. Przez cały Wielki Post zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
– w piątki Droga Krzyżowa w krużgankach (z kazaniem pasyjnym) o godz. 17.00.
– w niedziele Gorzkie Żale o godz. 18.00.
Za pobożny udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny.

2. Rozpoczęliśmy wczoraj 16 marca br. rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii, które przygotują nas do odpust ku czci św. Józefa Oblubieńca NMP, patrona naszego kościoła i parafii. Te rekolekcje przygotują nas też do świąt Wielkanocnych. Witamy pośród nas o. Antoniego Majewskiego OFM z Barczewa, który poprowadzi tegoroczne rekolekcje wielkopostne. Plan rekolekcji wywieszony w gablocie. Zachęcamy też i prosimy o modlitwę za rekolekcjonistów i o owoce rekolekcji. W poniedziałek i wtorek ofiary zbierane podczas Mszy św. przeznaczone będą dla rekolekcjonisty.

3. We wtorek zapraszamy na uroczystość Odpustową ku czci św. Józefa Oblubieńca NMP patrona kościoła i parafii. Msze św. o 7.00, 9.30 i Suma Odpustowa o 18.00.
W tym dniu 2. rocznicę powstania przeżywa Grupa Męska św. Józefa.

4. Zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej z 12 na 13 kwietnia br. W tym roku nasza trasa jest zgłoszona do ogólnopolskiej sieci EDK. Będzie można iść indywidualnie po zgłoszeniu się na stronie EDK oraz grupowo. Zapisy na stronie EDK lub w zakrystii. Przy zgłoszeniu w zakrystii wpłata za zestaw startowy w wysokości 45zł. Nasza trasa z Osiecznej do Wschowy pod patronatem św. Józefa. Zaczynamy Mszą św. we Wschowie potem przejazd autokarem do Osiecznej.

5. W ramach naszego przygotowania do Koronacji obrazu naszej Matki Bożej Wschowskiej Pani Pocieszenia, chcemy w tym miesiącu rozpocząć w naszej parafii Peregrynację kopii Obrazu naszej Matki Bożej Pocieszenia. Maryja chce odwiedzić Nasze Rodziny, Nasze Domy; chce Nam wypraszać potrzebne łaski, chce być blisko nas. Zachęcamy, by podzielić się tą dobrą nowiną z sąsiadami. Jest to czas łaski, jaki daje nam Bóg przez Maryję.
Planowany rok koronacji 2021. To 565 rocznica przybycia franciszkanów do Wschowy. Zachęcamy wiernych, którzy chcą mieć swój wkład w korony dla Matki Bożej i Dzieciątka Jezus, którzy chcą złożyć złoto bądź ofiary, by zgłaszali się do Ojca Kustosza – Proboszcza.

6. Dziś 17 marca o godz. 15.00 w naszym kościele klasztornym odprawiona będzie Msza św. SPECJALNA. Zapraszamy na tę Mszę św. dzieci z niepełnosparwnościami oraz osoby dorosłe, których udział w ogólnych Mszach św. jest utrudniona.

7. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania w naszej parafii z drugiego rocznika zapraszamy na spotkanie w czwartek 28 marca do Domu Serca na godz. 17.00. Bierzmowanie w tym roku będzie 16 maja o godz. 17.00 w kościele św. Jadwigi Królowej we Wschowie.

8. Zapowiedzi Przedmałżeńskie:
– Mateusz Ziarczyk zam. we Wschowie i Sandra Syliwoniuk zam. we Wschowie – zap. 3
– Wojciech Poniży zam. we Wschowie i Natalia Talach zam. we Wschowie – zap. 1
– Maciej Wojciech zam. w Brennie i Anna Buchowska zam. we Wschowie – zap.1

9. W dniu 23 marca 2019r. organizowany jest wyjazd do Częstochowy. Szczegóły w gablocie.

10. Dziś przed kościołem zbiórka ofiar na cele misyjne Dzieł Pomocy „Ad gentes”.

11. Przed kościołem można nabyć prasę katolicką. Przy furcie klasztornej pamiątki z naszego Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia.