2dk

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

3 Niedziela Wielkiego Postu
24.03.2019

PARAFIA pw. św. Józefa Oblubieńca NMP
KLASZTOR Zakonu Braci Mniejszych we WSCHOWIE

1. Przez cały Wielki Post zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
– w piątki Droga Krzyżowa w krużgankach (z kazaniem pasyjnym) o godz. 17.00.
– w niedziele Gorzkie Żale o godz. 18.00.
Za pobożny udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny.

2. Zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej z 12 na 13 kwietnia br. W tym roku nasza trasa jest zgłoszona do ogólnopolskiej sieci EDK. Będzie można iść indywidualnie po zgłoszeniu się na stronie EDK oraz grupowo. Zapisy na stronie EDK lub w zakrystii. Przy zgłoszeniu w zakrystii wpłata za zestaw startowy w wysokości 45zł. Nasza trasa z Osiecznej do Wschowy pod patronatem św. Józefa. Zaczynamy Mszą św. we Wschowie potem przejazd autokarem do Osiecznej.

3. W ramach naszego przygotowania do Koronacji obrazu naszej Matki Bożej Wschowskiej Pani Pocieszenia, rozpoczynamy jutro 25 marca w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w naszej parafii Peregrynację kopii Obrazu naszej Matki Bożej Pocieszenia. Peregrynację rozpoczynamy od ulicy Kościuszki numery parzyste. Jutro na Mszy św. wieczornej o 18.00 przekazanie obrazu rodzinie Żurczak. Maryja chce odwiedzić Nasze Rodziny, Nasze Domy; chce Nam wypraszać potrzebne łaski, chce być blisko nas. Zachęcamy, by podzielić się tą dobrą nowiną z sąsiadami. Jest to czas łaski, jaki daje nam Bóg przez Maryję.
Dziękujemy tym wszystkim, którzy przyczynili się do tej peregrynacji: p. Tomaszowi za namalowanie Obrazu, Państwu Sobczuk za oprawienie obrazu i za zrobienie podstawy p. Marciniakowi i p. Tadeuszowi Janik.
Zachęcamy wiernych, którzy chcą mieć swój wkład w korony dla Matki Bożej i Dzieciątka Jezus, którzy chcą złożyć złoto bądź ofiary, by zgłaszali się do Ojca Kustosza – Proboszcza.

4. Jutro 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień świętości życia. Msze św. o 7.00, 9.30, 18.00. O 17.30 zapraszamy na nabożeństwo połączone z Duchową Adopcją Dziecka Poczętego.

5. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania w naszej parafii z drugiego rocznika zapraszamy na spotkanie w czwartek 28 marca do Domu Serca na godz. 17.00. Bierzmowanie w tym roku będzie 16 maja o godz. 17.00 w kościele św. Jadwigi Królowej we Wschowie.

6. W piątek Msza św. o 18.00 w intencjach zbiorowych za naszych zmarłych. Kartki z imionami zmarłych można składać w skarbonie na bocznym ołtarzu.

7. Zapowiedzi Przedmałżeńskie:
– Wojciech Poniży zam. we Wschowie i Natalia Talach zam. we Wschowie – zap. 2
– Maciej Wojciech zam. w Brennie i Anna Buchowska zam. we Wschowie – zap. 2

8. W zakrystii lub przy furcie klasztornej są do nabycia piękne świece na stół Wielkanocny w cenie 15zł. Kupując świece wspieramy kolejne 5 rodzin w Syrii. Ta świeca to przede wszystkim pomoc naszym braciom i siostrom.

9. Przed kościołem można nabyć prasę katolicką. Rozprowadzana jest również płyta, która jest cegiełką do koronacji. Na płycie są: film – Patronka Wschowy, film z ustanowienia Sanktuarium i pieśni do Matki Bożej Pocieszenia. Przy furcie klasztornej pamiątki z naszego Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia.