1 (10)

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

4 Niedziela Wielkiego Postu – LAETARE
31.03.2019

PARAFIA pw. św. Józefa Oblubieńca NMP
KLASZTOR Zakonu Braci Mniejszych we WSCHOWIE

1. Przez cały Wielki Post zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
– w piątki Droga Krzyżowa w krużgankach (z kazaniem pasyjnym) o godz. 17.00.
– w niedziele Gorzkie Żale o godz. 18.00.
Za pobożny udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny.

2. Zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej z 12 na 13 kwietnia br. Nasza trasa jest zgłoszona do ogólnopolskiej sieci EDK. Można iść indywidualnie po zgłoszeniu się na stronie EDK oraz grupowo. Zapisy na stronie EDK lub w zakrystii. Przy zgłoszeniu w zakrystii wpłata za zestaw startowy w wysokości 45zł. Nasza trasa z Osiecznej do Wschowy pod patronatem św. Józefa. Zaczynamy Mszą św. we Wschowie o godz. 18.00, potem przejazd autokarem do Osiecznej.

3. W ramach naszego przygotowania do Koronacji obrazu naszej Matki Bożej Wschowskiej Pani Pocieszenia, rozpoczęliśmy 25 marca w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w naszej parafii Peregrynację kopii Obrazu naszej Matki Bożej Pocieszenia.
Peregrynację rozpoczęliśmy od ulicy KOŚCIUSZKI numery parzyste do końca, następnie od końca ulica Kościuszki numery nieparzyste. Następną ulicą będzie ul. NIEPODLEGŁOŚCI.
Maryja chce odwiedzić Nasze Rodziny, Nasze Domy; chce Nam wypraszać potrzebne łaski, chce być blisko nas. Zachęcamy, by podzielić się tą dobrą nowiną z sąsiadami. Jest to czas łaski, jaki daje nam Bóg przez Maryję. Dziękujemy tym wszystkim, którzy przyczynili się do tej peregrynacji.
Zachęcamy wiernych, którzy chcą mieć swój wkład w korony dla Matki Bożej i Dzieciątka Jezus, którzy chcą złożyć złoto bądź ofiary, by zgłaszali się do Ojca Kustosza – Proboszcza.

4. W tym tygodniu dni odnowy duchowej I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
W I piątek miesiąca zapraszamy dzieci i młodzież na spowiedź na godz. 16.30. Wszystkich zachęcamy do wynagradzania Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy.
W I sobotę miesiąca zapraszamy do naszego Sanktuarium Maryjnego rano na Mszę św. o g. 7.00 przy obrazie Matki Bożej Pocieszenia w intencjach zbiorowych, wieczorem o 17.30 nabożeństwo i Msza św. o 18.00 przy Obrazie M.B. Pocieszenia, a o 20.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Apel Jasnogórski. Ten dzień chcemy przeżyć wynagradzając Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata.

5. Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa, Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie i nasza parafia pw. św. Józefa Oblubieńca NMP zapraszają na Misterium pt. „Droga Krzyżowa – muzyczne obrazy i impresje do tekstów ks. Jana Twardowskiego” 7.04.2019r godz. 19.00. Szczegóły na plakacie.

6. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania w naszej parafii z drugiego rocznika zapraszamy na spotkanie w czwartek 11 kwietnia do Domu Serca na godz. 17.00. Bierzmowanie w tym roku będzie 16 maja o godz. 17.00 w kościele św. Jadwigi Królowej we Wschowie.

7. Zapowiedzi Przedmałżeńskie:
– Wojciech Poniży zam. we Wschowie i Natalia Talacha zam. we Wschowie – zap. 3
– Maciej Wojciech zam. w Brennie i Anna Buchowska zam. we Wschowie – zap. 3

8. W zakrystii lub przy furcie klasztornej są do nabycia świece na stół Wielkanocny w cenie 15zł. Kupując świece wspieramy kolejne 5 rodzin w Syrii, naszych braci i siostry.

9. W dzisiejszą niedzielę gościmy przedstawicieli III zakonu paulistów, którzy zaproponują nam Ewangelie na każdy dzień 2019 r. Można je będzie nabyć po każdej Mszy Świętej w cenie 10 zł. Są dostępne także egzemplarze Pisma Świętego. Mamy nadzieję, że ta akcja przyczyni się do częstszego sięgania po Ewangelię i życia Słowem Bożym, na co dzień. Gorąco polecamy.

10. Przed kościołem można nabyć prasę katolicką. Rozprowadzana jest również płyta, która jest cegiełką do koronacji. Na płycie są: film – Patronka Wschowy, film z ustanowienia Sanktuarium i pieśni do Matki Bożej Pocieszenia. Przy furcie klasztornej pamiątki z naszego Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia.