Serce

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

5 Niedziela Wielkiego Postu
7.04.2019

PARAFIA pw. św. Józefa Oblubieńca NMP
KLASZTOR Zakonu Braci Mniejszych we WSCHOWIE

1. Przez cały Wielki Post zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
– w piątki Droga Krzyżowa w krużgankach (z kazaniem pasyjnym) o godz. 17.00.
– w niedziele Gorzkie Żale o godz. 18.00.
Za pobożny udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny.

2. W piątek 12 kwietnia wyrusza po raz drugi Ekstremalna Droga Krzyżowa z Osiecznej do Wschowy. Nasza trasa w tym roku jest zgłoszona do ogólnopolskiej sieci EDK. Patronem jest św. Józef. Idziemy indywidualnie lub w grupie (ale idziemy w milczeniu). Rozpoczynamy wspólną Mszą św. w kościele klasztornym o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie w Domu Serca i wyjazd autokarem do Osiecznej.

3. W ramach naszego przygotowania do Koronacji obrazu naszej Matki Bożej Wschowskiej Pani Pocieszenia, rozpoczęliśmy 25 marca w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w naszej parafii Peregrynację kopii Obrazu naszej Matki Bożej Pocieszenia. Wczoraj została zakończona. Peregrynacje rozpoczniemy, jeśli będą chętni, od świąt Wielkanocnych. W zakrystii zapisujemy tych, czy te rodziny, którzy chcą przyjąć Maryję do siebie. Nie muszą to być nasi parafianie.
Maryja chce odwiedzić Nasze Rodziny, Nasze Domy; chce Nam wypraszać potrzebne łaski, chce być blisko nas. Zachęcamy, by podzielić się tą dobrą nowiną z sąsiadami. Jest to czas łaski, jaki daje nam Bóg przez Maryję. Dziękujemy tym wszystkim, którzy przyczynili się do tej peregrynacji. Zachęcamy wiernych, którzy chcą mieć swój wkład w korony dla Matki Bożej i Dzieciątka Jezus, którzy chcą złożyć złoto bądź ofiary, by zgłaszali się do Ojca Kustosza – Proboszcza.

4. Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa, Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie i nasza parafia pw. św. Józefa Oblubieńca NMP zapraszają na Misterium pt. „Droga Krzyżowa – muzyczne obrazy i impresje do tekstów ks. Jana Twardowskiego” 7.04.2019r godz. 19.00. Szczegóły na plakacie.

5. Za tydzień Niedziela Palmowa – Niedziela Męki Pańskiej, to Światowy Dzień Młodzieży. Przed kościołem, jak co roku będą rozprowadzane palemki. Dziękujemy serdecznie Paniom, które jak, co roku robią palemki, dochód z nich przeznaczony jest na kwiaty do Bożego Grobu.
Zapraszamy w niedzielę Palmową jak, co roku na wspólną Drogę krzyżową ulicami naszego miasta. Rozpoczęcie przy kościele św. Jadwigi Królowej o godz. 19.00, zakończenie na Rynku naszego miasta.

6. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania w naszej parafii z drugiego rocznika zapraszamy na spotkanie w czwartek 11 kwietnia do Domu Serca na godz. 17.00. Bierzmowanie w tym roku będzie 16 maja o godz. 17.00 w kościele św. Jadwigi Królowej we Wschowie.

7. W zakrystii lub przy furcie klasztornej są do nabycia świece na stół Wielkanocny w cenie 15zł. Kupując świece wspieramy kolejne 5 rodzin w Syrii, naszych braci i siostry.

8. Przed kościołem można nabyć prasę katolicką. Rozprowadzana jest również płyta, która jest cegiełką do koronacji. Na płycie są: film – Patronka Wschowy, film z ustanowienia Sanktuarium i pieśni do Matki Bożej Pocieszenia. Przy furcie klasztornej pamiątki z naszego Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia.