Niedziela-Palmowa

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

6 Niedziela Wielkiego Postu
NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ – PALMOWA
14.04.2019

PARAFIA pw. św. Józefa Oblubieńca NMP
KLASZTOR Zakonu Braci Mniejszych we WSCHOWIE

1. Dziś Niedziela Palmowa – Niedziela Męki Pańskiej, to Światowy Dzień Młodzieży. Przed kościołem, są rozprowadzane palemki. Dziękujemy serdecznie Paniom, które jak, co roku zrobiły palemki, dochód z nich przeznaczony jest na kwiaty do Bożego Grobu. Dziś jeszcze zapraszamy na Gorzkie Żale na godz. 18.00. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny. To już ostatnie Gorzkie Żale w tym Wielkim Poście. Zapraszamy dziś jak, co roku na wspólną Drogę krzyżową ulicami naszego miasta. Rozpoczęcie przy kościele św. Jadwigi Królowej o godz. 19.15, zakończenie na Rynku naszego miasta.

2. W piątek 12 kwietnia wyruszyła po raz drugi Ekstremalna Droga Krzyżowa z Osiecznej do Wschowy. W EDK wzięło udział ponad 100 osób. Dziękujemy wszystkim za udział i modlitwę.

3. Zapraszamy wszystkich, nie tylko naszych parafian, którzy chcą przyjąć Maryję do swojego domu w kopii Obrazu naszej Matki Bożej Pocieszenia. Peregrynacje rozpoczniemy od świąt Wielkanocnych. W zakrystii przyjmujemy zapisy na peregrynacje.

4. Od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy spowiedź przed Mszą św. rano i wieczorem.

5. W czwartek rozpoczyna się Święte Triduum Paschalne. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. W tym dniu szczególnie dziękujemy Bogu za Sakramenty Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i Adoracja do godz. 22.00.

6. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.15. Liturgia Wielkiego Piątku o godz. 18.00. Tradycyjnie zapraszamy do pełnienia straży przy Bożym Grobie Strażaków, Bractwo Rycerskie i Koło Myśliwych „Ryś”. Całonocna Adoracja Najświętszego Sakramentu z piątku na sobotę. Podczas Adoracji okazja do spowiedzi dla zapracowanych i spóźnionych do 24.00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Ofiary przy uczczeniu krzyża przeznaczone są utrzymanie Bożego Grobu.

7. W sobotę święcenie pokarmów od godz. 9.00 do godz. 15.00 (co pół godziny). Liturgia WIGILI PASCHALNEJ o godz. 20.30. Rozpocznie się przed kościołem, poświęceniem ognia i procesją do kościoła.

8. Msza św. Rezurekcyjna w niedzielę o godz. 6.00. Pozostałe Msze św. o godz.: 9.30, 11.00, 13.00, 18.30.

9. Spowiedź przedświąteczna: Wielki Czwartek i Wielki Piątek od 7.00 do 11.30 oraz od 14.00 do 17.30. Bardzo prosimy, by nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę. W Wielką Sobotę zostawmy okazję do spowiedzi osobom wracającym na święta z zagranicy. Spowiedź tego dnia od 7.00 do 11.30 oraz od 14.00 do 15.00.

10. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania w naszej parafii z pierwszego i drugiego rocznika zapraszamy razem z rodzicami w piątek 26 kwietnia na godz. 18.00 na Mszę św. i spotkanie z zaproszonym gościem.

11. Zapowiedzi Przedmałżeńskie:
– Andrzej Baranowski zam. we Wschowie i Dorota Baronowska zam. we Wschowie – zap.1
– Paweł Piekarczyk zam. we Wschowie i Małgorzata Rodak zam. we Wschowie – zap.1
– Grzegorz Gliński zam. we Wschowie i Katarzyna Garsteczka zam. we Wschowie – zap. 1

12. W zakrystii lub przy furcie klasztornej są do nabycia świece na stół Wielkanocny w cenie 15zł. Kupując świece wspieramy kolejne 5 rodzin w Syrii, naszych braci i siostry.

13. Przed kościołem można nabyć prasę katolicką. Rozprowadzana jest również płyta, która jest cegiełką do koronacji. Na płycie są: film – Patronka Wschowy, film z ustanowienia Sanktuarium i pieśni do Matki Bożej Pocieszenia. Przy furcie klasztornej pamiątki z naszego Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia.

Proboszcz i Gwardian o. Augustyn A. Zygmunt OFM