2607

 

O G Ł O S Z E N I A

Zmartwychwstanie Pańskie

21.04.2019

PARAFIA pw. św. Józefa Oblubieńca NMP
KLASZTOR Zakonu Braci Mniejszych – we WSCHOWIE

1. Pragniemy podziękować tym wszystkim, którzy trudzili się w przygotowaniach do dzisiejszych uroczystości: za budowę Ciemnicy i Grobu Pańskiego – braciom Postulantom; za całonocną oraz w dzień straż przy grobie: Ochotniczej Straży Pożarnej, Myśliwym z koła Ryś, Bractwu Rycerskiemu, naszej Scholii i ministrantom. Dziękujemy wszystkim paniom, które udekorowały kościół i ołtarze. Szczególnie pragnę podziękować współbraciom za trud włożony przez te dni wielkiego tygodnia: za długie spowiedzi i za przygotowanie kościoła.

2. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Rezurekcja o godz. 6.00, kolejne Msze św. o godz. 9.30, 11.00, 13.00 i o 18.30.

3. W drugi dzień Świąt Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 13.00 i o 18.30. W tym dniu tradycyjnie przed kościołem możemy wesprzeć Katolicki Uniwersytet Lubelski, oraz Instytut filozoficzno-teologiczny w Zielonej Górze.

4. W piątek ze względu na Oktawę Wielkanocy nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

5. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania w naszej parafii z pierwszego i drugiego rocznika zapraszamy razem z rodzicami w piątek 26 kwietnia na godz. 18.00 na Mszę św. i spotkanie z zaproszonym gościem.

6. W sobotę na godz. 20.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w ramach naszego przygotowania do Dnia Uwielbienia. Jest to modlitwa za nasze miasto, a równocześnie wigilia Niedzieli Miłosierdzia Bożego.

7. Zapraszamy wszystkich, nie tylko naszych parafian, którzy chcą przyjąć Maryję do swojego domu w kopii Obrazu naszej Matki Bożej Pocieszenia. Peregrynacje rozpoczniemy od świąt Wielkanocnych. W zakrystii przyjmujemy zapisy na peregrynacje.

8. Przyszła niedziela to Niedziela Bożego Miłosierdzia. Z tej racji zamiast Nieszporów Niedzielnych, o 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego w naszym Kościele. W tym dniu możemy wesprzeć działalność Caritas naszej diecezji, przed kościołem będą zbierane ofiary.

9. Przed kościołem jest do nabycia prasa katolicka.

Doświadczywszy spotkania ze Zmartwychwstałym
idźmy głosić Go swoim życiem, świadcząc o Jego miłości.
Niech towarzyszy nam w tym błogosławieństwo wszechmogącego Boga.

Proboszcz i Gwardian o. Augustyn A. Zygmunt OFM