JM_wpis (2)

 

O G Ł O S Z E N I A

2 NIEDZIELA WIELKANOCY
MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

28.04.2019

PARAFIA pw. św. Józefa Oblubieńca NMP
KLASZTOR Zakonu Braci Mniejszych – we WSCHOWIE

1. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Bożego Miłosierdzia. Łaski, które możemy tego dnia uzyskać są równe łasce Chrztu św. Inspiracją dla ustanowienia tego święta było pragnienie Jezusa, które przekazała Siostra Faustyna. Pan Jezus powiedział do niej: Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi łaski (Dz. 699).
Dzisiaj wyjątkowo zamiast Nieszporów Niedzielnych zapraszamy na godz. 15.00 do naszego kościoła na nabożeństwo i Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
Dziś gościmy w naszej parafii, w naszym klasztorze braci kleryków i o. Włodzimierza z naszego WSD we Wronkach. Modlimy się dziś o powołania razem z Nimi. Przed kościołem można wesprzeć nasze seminarium.

2. W tym tygodniu wspominamy:
-  w poniedziałek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Patrona Polski ,
-  w środę świętego Józefa Rzemieślnika, w tym dniu rozpoczynamy miesiąc maj. Nabożeństwa majowe w tygodniu o 17.30, w niedzielę o 18.oo.
-  w czwartek św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła,
-  w piątek 3 maja uroczystość NMP, Królowej Polski, głównej patronki Polski, Msze św. w tym dniu jak w niedzielę: 7.30, 9.30, 11.00, 13.00, 18.30. To również pierwszy piątek miesiąca, W I piątek miesiąca zapraszamy dzieci i młodzież na spowiedź na godz. 16.30. Wszystkich zachęcamy do wynagradzania Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy.
-  w sobotę św. Floriana, męczennika, patrona strażaków, jest to również I sobota miesiąca, zapraszamy do naszego Sanktuarium Maryjnego rano na Mszę św. o g. 7.00 przy obrazie Matki Bożej Pocieszenia w intencjach zbiorowych, wieczorem o 17.30 nabożeństwo i Msza św. o 18.00 przy Obrazie M.B. Pocieszenia, a o 20.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Apel Jasnogórski. Ten dzień chcemy przeżyć wynagradzając Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata.

3. W środę 8 maja br. zapraszamy na Wieczór Uwielbienia na godz. 18.00.

4. ROCZNICA I KOMUNII ŚW. 5 maja 2019r. Te dzieci, które w zeszłym roku szły do Pierwszej Komunii zapraszamy z rodzicami na Mszę św. 5 maja na godz. 13. 00. Po Mszy zapraszamy na poczęstunek do Domu Serca.

5. Zapraszamy wszystkich, nie tylko naszych parafian, którzy chcą przyjąć Maryję do swojego domu w kopii Obrazu naszej Matki Bożej Pocieszenia. Peregrynacje rozpoczęliśmy od świąt Wielkanocnych. W zakrystii przyjmujemy zapisy na peregrynacje.

6. 10-tego lipca br. rusza 13 Rowerowa Pielgrzymka ze Wschowy na Jasną Górę organizowana przy naszym klasztorze. Zapisy i szczegóły odnośnie tej pielgrzymki znajdziemy pod numerem telefonu umieszczonym na plakacie w gablotach.

7. Zapowiedzi Przedmałżeńskie:
– Maciej Szymański zam. we Wschowie i Patrycja Szymańska zam. we Wschowie – zap.1

8. Przed kościołem można zaopatrzyć się w prasę katolicką.