Naklejka_MBW_Franciszkanie_7cm

 


O G Ł O S Z E N I A

3 NIEDZIELA WIELKANOCY
5.05.2019

PARAFIA pw. św. Józefa Oblubieńca NMP
KLASZTOR Zakonu Braci Mniejszych – we WSCHOWIE

1. Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna Tydzień Biblijny. Zachęcamy do czytania Pisma Świętego. Nieznajomość Pisma Św. jest nieznajomością Chrystusa – powiedział św. Hieronim.
Dziś przeżywamy Rocznicę I KOMUNII ŚW. Te dzieci, które w zeszłym roku szły do Pierwszej Komunii zapraszamy z rodzicami na Mszę św. na godz. 13. 00.
Po Mszy zapraszamy na poczęstunek do Domu Serca.

2. Przeżywamy miesiąc maj, miesiąc Maryjny. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w tygodniu na 17.30, a w niedzielę na 18.00.

3. W tym tygodniu wspominamy:
- w poniedziałek święto świętych Apostołów Filipa I Jakuba,
- w środę uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, patrona Polski i naszej Farnej parafii. Zapraszamy na sumę odpustową do Fary wschowskiej na godz.18.00.

4. W środę 8 maja br. zapraszamy na Wieczór Uwielbienia na godz. 18.00.

5. W sobotę 11 maja br. w sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej o godz. 11.00 święcenia diakonatu przyjmie nasz parafianin kleryk Paweł Mikołajczak. Polecamy Go Waszej modlitwie i pamięci.

6. Zapraszamy wszystkich, nie tylko naszych parafian, którzy chcą przyjąć Maryję do swojego domu w kopii Obrazu naszej Matki Bożej Pocieszenia. Peregrynacje rozpoczęliśmy od świąt Wielkanocnych, Maryja nawiedza nasze domy. W zakrystii przyjmujemy zapisy na peregrynacje. Zachęcamy też wiernych, którzy chcą mieć swój wkład w korony dla Matki Bożej i Dzieciątka Jezus, którzy chcą złożyć złoto bądź ofiary, by zgłaszali się do Ojca Kustosza – Proboszcza.

7. „Każde Panie w wieku 50-69 lat, które otrzymały zaproszenie na badanie mammograficzne lub te, które są chętne a nie miały wykonanego badania w ciągu ostatnich 24 miesięcy serdecznie zapraszamy. Mammobus z Zielonej Góry będzie czekał na Panie w miejscowości Wschowa 06.05.2019 na Placu Kosynierów”.

8. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania w naszej parafii z drugiego rocznika zapraszamy na spotkanie dziś 5 maja po Mszy św. o godz. 18.30. Bierzmowanie w tym roku będzie 16 maja o godz. 17.00 w kościele św. Jadwigi Królowej we Wschowie.

9. W parafii św. Jadwigi Królowej we Wschowie 24 maja br. o godz.19.00, rozpocznie się Kurs przedmałżeński. Zainteresowanych zapraszamy.

10. 10-tego lipca br. rusza 13 Rowerowa Pielgrzymka ze Wschowy na Jasną Górę organizowana przy naszym klasztorze. Zapisy i szczegóły odnośnie tej pielgrzymki znajdziemy pod numerem telefonu umieszczonym na plakacie w gablotach.

11. Zapowiedzi Przedmałżeńskie:
– Maciej Szymański zam. we Wschowie i Patrycja Szymańska zam. we Wschowie – zap.2
– Marcin Małucki zam. we Wschowie i Aneta Rahnefeld zam. w Starych Drzewcach – zap.1

12. Przed kościołem można zaopatrzyć się w prasę katolicką.