XC DOBRY PASTERZ 130313m

 

O G Ł O S Z E N I A

4 NIEDZIELA WIELKANOCY
12.05.2019

PARAFIA pw. św. Józefa Oblubieńca NMP
KLASZTOR Zakonu Braci Mniejszych – we WSCHOWIE

1. Dzisiejsza niedziela – Dobrego Pasterza. Rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Dziś słowo Boże głosi dk Paweł – nasz parafianin, wczoraj wyświęcony na diakona.

2. Przeżywamy miesiąc maj, miesiąc Maryjny. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w tygodniu na 17.30, a w niedzielę na 18.00.

3. W tym tygodniu wspominamy:
-w poniedziałek Matki Bożej Fatimskiej, rozpoczynamy nabożeństwa fatimskie, zapraszamy na godz. 17.15 na procesje i różaniec w krużgankach. Ten dzień jest szczególny, ponieważ 20 lat temu figura Matki Bożej zawitała w naszym kościele. Dziękujemy fundatorom figury.
-we wtorek święto św. Macieja, Apostoła
-w środę św. Małgorzaty z Kortony,
–    w czwartek święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski,
–    w piątek św. Paschalisa Baylona, zakonnika, patrona kongresów eucharystycznych,
-w sobotę św. Feliksa z Cantalice, zakonnika

4. W sobotę 18 maja br. na godz. 20.00 zapraszamy do kościoła św. Jadwigi Królowej na Adorację Najświętszego Sakramentu w ramach naszego przygotowania do Dnia Uwielbienia – Jedno Miasto w jednym Duchu.

5. Zapraszamy wszystkich, nie tylko naszych parafian, którzy chcą przyjąć Maryję do swojego domu w kopii Obrazu naszej Matki Bożej Pocieszenia. Peregrynacje rozpoczęliśmy od świąt Wielkanocnych, Maryja nawiedza nasze domy. W zakrystii przyjmujemy zapisy na peregrynacje. Zachęcamy też wiernych, którzy chcą mieć swój wkład w korony dla Matki Bożej i Dzieciątka Jezus, którzy chcą złożyć złoto bądź ofiary, by zgłaszali się do Ojca Kustosza – Proboszcza.

6. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania w naszej parafii z drugiego rocznika zapraszamy na spotkanie dziś 12 maja po Mszy św. o godz. 18.30. Bierzmowanie w tym roku będzie 16 maja o godz. 17.00 w kościele św. Jadwigi Królowej we Wschowie.

7. W parafii św. Jadwigi Królowej we Wschowie 24 maja br. o godz.19.00, rozpocznie się Kurs przedmałżeński. Zainteresowanych zapraszamy.

8. 10-tego lipca br. rusza 13 Rowerowa Pielgrzymka ze Wschowy na Jasną Górę organizowana przy naszym klasztorze. Zapisy i szczegóły odnośnie tej pielgrzymki znajdziemy pod numerem telefonu umieszczonym na plakacie w gablotach.

9. Zapowiedzi Przedmałżeńskie:
– Maciej Szymański zam. we Wschowie i Patrycja Szymańska zam. we Wschowie – zap.3
– Marcin Małucki zam. we Wschowie i Aneta Rahnefeld zam. w Starych Drzewcach – zap.2
– Kamil Denko zam. we Wschowie i Andżelika Osińska zam. we Wschowie – zap. 1

10. Przed kościołem można zaopatrzyć się w prasę katolicką.