5 n. wielkan. (2)

5 NIEDZIELA WIELKANOCY
19.05.2019

1. Przeżywamy miesiąc maj, miesiąc Maryjny. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w tygodniu na 17.30, a w niedzielę na 18.00.

2. W tym tygodniu wspominamy:
- w poniedziałek święto św. Bernardyna ze Sieny, kapłana,
- w środę św. Rity z Cascia, w tym dniu zapraszamy do kaplicy papieskiej na nabożeństwo do św. Jana Pawła II na 17.10,
- w czwartek święto rocznicy poświęcenia bazyliki św. Ojca Franciszka z Asyżu, w tym dniu swoje imieniny obchodzi o. Dezyderiusz. Zapraszamy na Msze św. imieninową na godz. 7.00.
W tym dniu również w naszym kościele w Poznaniu święcenia kapłańskie przyjmie dk. Fabian, a święcenia diakonatu przyjmą: br. January i br. Ksawery. Polecamy Ich Waszej modlitwie.
- w piątek NMP Wspomożycielki Wiernych, święto patronalne Sióstr Salezjanek i Księży Salezjanów.

3. Zapraszamy wszystkich, nie tylko naszych parafian, którzy chcą przyjąć Maryję do swojego domu w kopii Obrazu naszej Matki Bożej Pocieszenia. Peregrynacje rozpoczęliśmy od świąt Wielkanocnych, Maryja nawiedza nasze domy. W zakrystii przyjmujemy zapisy na peregrynacje. Zachęcamy też wiernych, którzy chcą mieć swój wkład w korony dla Matki Bożej i Dzieciątka Jezus, którzy chcą złożyć złoto bądź ofiary, by zgłaszali się do Ojca Kustosza – Proboszcza.

4. W parafii św. Jadwigi Królowej we Wschowie 24 maja br. o godz.19.00, rozpocznie się Kurs przedmałżeński. Zainteresowanych zapraszamy.

5. 25 maja w konkatedrze w Zielonej Górze święcenia kapłańskie przyjmie wschowianin dk. Sebastian Pytlik. Polecamy Go Waszej modlitwie.

6. 10-tego lipca br. rusza 13 Rowerowa Pielgrzymka ze Wschowy na Jasną Górę organizowana przy naszym klasztorze, w związku z tym 24 maja o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie organizacyjne w Domu Serca.

7. W środę 22 maja od godz. 13.00-15.30 w przychodni NZOZ SALUS ul. Kościuszki 28 we Wschowie odbędą się badania USG. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

8. Zapowiedzi Przedmałżeńskie:
– Marcin Małucki zam. we Wschowie i Aneta Rahnefeld zam. w Starych Drzewcach – zap.3
– Kamil Denko zam. we Wschowie i Andżelika Osińska zam. we Wschowie – zap. 2

9. Przed kościołem można zaopatrzyć się w prasę katolicką.