v2c

6 NIEDZIELA WIELKANOCY
26.05.2019

1. Przeżywamy miesiąc maj, miesiąc Maryjny. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w tygodniu na 17.30, a w niedzielę na 18.00.

2. W tym tygodniu wspominamy:
- w poniedziałek, wtorek i środę Dni Krzyżowe – czyli modlitwa o urodzaje i za kraje głodujące,-
- w środę św. Urszuli Leduchowskiej, dziewicy. Zapraszamy w tym dniu na Mszę św. Sekundycyjną naszego neoprezbitera o. Fabiana na godz. 18.00.
- w piątek święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, pierwszy dzień nowenny do Ducha Św.
W tym dniu modlimy się za zmarłych z wypominek, które możemy składać do skarbony na ołtarzu św. Józefa.
- W sobotę św. Justyna, męczennika. W tym dniu rozpoczynamy czerwiec, dlatego zapraszamy na nabożeństwa do Serca Jezusowego, w dni powszednie 17.30, a w niedzielę o 18.00. Pierwsza sobota miesiąca zapraszamy do naszego Sanktuarium Maryjnego rano na Mszę św. o g. 7.00 przy obrazie Matki Bożej Pocieszenia w intencjach zbiorowych, wieczorem o 17.30 nabożeństwo i Msza św. o 18.00 przy Obrazie M.B. Pocieszenia, a o 20.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Apel Jasnogórski. Ten dzień chcemy przeżyć wynagradzając Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata.
- Za tydzień w niedzielę 2 czerwca Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

3. Zapraszamy wszystkich, nie tylko naszych parafian, którzy chcą przyjąć Maryję do swojego domu w kopii Obrazu naszej Matki Bożej Pocieszenia. Peregrynacje rozpoczęliśmy od świąt Wielkanocnych, Maryja nawiedza nasze domy. W zakrystii przyjmujemy zapisy na peregrynacje. Zachęcamy też wiernych, którzy chcą mieć swój wkład w korony dla Matki Bożej i Dzieciątka Jezus, którzy chcą złożyć złoto bądź ofiary, by zgłaszali się do Ojca Kustosza – Proboszcza.

4. W parafii św. Jadwigi Królowej we Wschowie 8 czerwca br. o godz.18.00, zostanie odprawiona Mszą św. Odpustowa ku czci św. Jadwigi Królowej.

5. 25 maja w konkatedrze w Zielonej Górze święcenia kapłańskie otrzymał wschowianin dk. Sebastian Pytlik. Dziś 26 mają o 11.30 we Wschowskiej Farze odprawi Mszę św. Prymicyjna.

6. 10-tego lipca br. rusza 13 Rowerowa Pielgrzymka ze Wschowy na Jasną Górę organizowana przy naszym klasztorze. Szczegóły na plakatach.

7. Zapowiedzi Przedmałżeńskie:
– Kamil Denko zam. we Wschowie i Andżelika Osińska zam. we Wschowie – zap. 3

8. Przed kościołem można zaopatrzyć się w prasę katolicką.