transfigurazione

7 NIEDZIELA WIELKANOCY
WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

2.06.2019

1. W dzisiejszą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przeniesiona z czwartku. Trwamy w nowennie do Ducha Świętego.

2. Zapraszamy w czerwcu na nabożeństwa do Serca Jezusowego w tygodniu o 17.30, a w niedzielę o 18.00.

3. W tym tygodniu wspominamy:
- w poniedziałek świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy,
- w środę św. Bonifacego, biskupa i męczennika,
- w sobotę św. Jadwigi Królowej, odpust w parafii św. Jadwigi we Wschowie, zapraszamy na sumę odpustową na godz. 18.00,
- za tydzień niedziela Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny.

4. W czwartek zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. z okazji 60 rocznicy święceń kapłańskich o. Błażeja Skuli OFM.

5. Zapraszamy wszystkich, nie tylko naszych parafian, którzy chcą przyjąć Maryję do swojego domu w kopii Obrazu naszej Matki Bożej Pocieszenia. Peregrynacje rozpoczęliśmy od świąt Wielkanocnych. W zakrystii przyjmujemy zapisy na peregrynacje. Tych, którzy chcą mieć swój wkład w korony dla Matki Bożej i Dzieciątka Jezus, którzy chcą złożyć złoto bądź ofiary, by zgłaszali się do Ojca Kustosza – Proboszcza.

6. 20 czerwca w Boże Ciało odbędzie się po raz drugi wydarzenie, inicjatywa o nazwie JEDNO MIASTO W JEDNYM DUCHU – dzień Uwielbienia. Jest to inicjatywa ludzi, którym zależy na naszym mieście, by żyło nam się dobrze. Możemy i powinniśmy walczyć i dbać o nasze dziedzictwo i o naszą małą ojczyzną o naszą Wschowę. Zapraszamy wszystkich już dziś na wschowski rynek 20 czerwca w Boże Ciało od godz. 15.00 – 22.30. Niech ta nasza wspólna modlitwa nas zjednoczy i jak wołał nasz rodak św. Jan Paweł II, by Duch Św. odmienił oblicze naszej ziemi. Zachęcamy wszystkich, którzy chcą się zaangażować w ten dzień Uwielbienia. Przed zbliżającym się II Dniem Uwielbienia prosimy wiernych o zgłaszanie się do upieczenia ciasta. Można będzie przynieść wartościowe książki o tematyce religijnej i rodzinnej, które zostały już przeczytane, a mogą posłużyć innym. W niedzielę 16-go czerwca odbędzie się zbiórka przed kościołem do puszek na organizację tego wydarzenia.

7. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej I czwartek i I piątek miesiąca.

8. Zapraszamy Mężczyzn na „OBLĘŻENIE JASNEJ GÓRY”, czyli na Narodową Pielgrzymkę na Jasną Górę. 22 czerwca 2019r. W ramach pielgrzymki Msza św., wykłady formacyjne, zawierzenie mężczyzn przed cudownym obrazem Matki Bożej. Wyjazd autokarem. Zapisy w zakrystii lub przy furcie.

9. 10-tego lipca br. rusza 13 Rowerowa Pielgrzymka ze Wschowy na Jasną Górę organizowana przy naszym klasztorze, szczegóły na plakatach.

10. Zapowiedzi Przedmałżeńskie:
– Hubert Markowicz zam. w Hetmanicach i Marlena Szatkowska zam. we Wschowie – zap.1

11. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej.

12. Przed kościołem można zaopatrzyć się w prasę katolicką.