8 NIEDZIELA WIELKANOCY
ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

9.06.2019

1. Dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się Okres Wielkanocny. Za pobożne i publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „ O Stworzycielu Duchu przyjdź…” można spełniając zwyczajne warunki uzyskać odpust zupełny.

2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Jezusowego w tygodniu na 17.30, a w niedzielę na 18.00.

3. W liturgii tego tygodnia wspominamy:
- w poniedziałek święto NMP, Matki Kościoła,
- we wtorek św. Barnaby, Apostoła,
- w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
- W piątek bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika,
- w sobotę bł. Jolanty, zakonnicy.

4. W środę 8 maja br. zapraszamy na Wieczór Uwielbienia na godz. 18.00.

5. Zapraszamy wszystkich, nie tylko naszych parafian, którzy chcą przyjąć Maryję do swojego domu w kopii Obrazu naszej Matki Bożej Pocieszenia. Peregrynacje rozpoczęliśmy od świąt Wielkanocnych. W zakrystii przyjmujemy zapisy na peregrynacje. Tych, którzy chcą mieć swój wkład w korony dla Matki Bożej i Dzieciątka Jezus, którzy chcą złożyć złoto bądź ofiary, by zgłaszali się do Ojca Kustosza – Proboszcza.

6. 20 czerwca w Boże Ciało odbędzie się po raz drugi dzień Uwielbienia – JEDNO MIASTO W JEDNYM DUCHU. Jest to inicjatywa ludzi, którym zależy na naszym mieście, by żyło nam się dobrze. Możemy i powinniśmy walczyć i dbać o nasze dziedzictwo i o naszą małą ojczyzną o naszą Wschowę. Zapraszamy wszystkich już dziś na wschowski rynek 20 czerwca w Boże Ciało od godz. 15.00 – 22.30. Niech ta nasza wspólna modlitwa nas zjednoczy i jak wołał nasz rodak św. Jan Paweł II, by Duch Św. odmienił oblicze naszej ziemi. Jeśli ktoś chce się zaangażować zapraszamy na spotkanie 11 czerwca o godz. 19.30 do Domu Serca. Prosimy wiernych o zgłaszanie się do upieczenia ciasta. Można przynieść wartościowe książki o tematyce religijnej i rodzinnej, które zostały już przeczytane, a mogą posłużyć innym. W niedzielę 16-go czerwca odbędzie się zbiórka przed kościołem do puszek na organizację tego wydarzenia.

7. 16 czerwca br. po Mszy św. wieczornej o 18.30, zapraszamy kandydatów do bierzmowania na spotkanie.

8. Zapraszamy Mężczyzn na „OBLĘŻENIE JASNEJ GÓRY”, czyli na Narodową Pielgrzymkę na Jasną Górę. 22 czerwca 2019r. W ramach pielgrzymki Msza św., wykłady formacyjne, zawierzenie mężczyzn przed cudownym obrazem Matki Bożej. Wyjazd autokarem. Zapisy w zakrystii lub przy furcie.

9. 10-tego lipca br. rusza 13 Rowerowa Pielgrzymka ze Wschowy na Jasną Górę organizowana przy naszym klasztorze, szczegóły na plakatach.

10. Zapowiedzi Przedmałżeńskie:
– Hubert Markowicz zam. w Hetmanicach i Marlena Szatkowska zam. we Wschowie – zap.2
– Michał Bezler zam. we Wschowie i Monika Trzebińska zam. we Wschowie – zap.1

11. Przed kościołem można zaopatrzyć się w prasę katolicką.