ogloszenia-parafia4

O G Ł O S Z E N I A  20 NIEDZIELA ZWYKŁA 18.08.2019

W niedziele zachęcamy do udziału w nieszporach o godz. 18:00.

Od 23 sierpnia rozpoczynamy Nowennę przed odpustem Wschowskiej Pani Pocieszenia. Nowenna każdego wieczoru o godz. 20:45 połączona z modlitwą brewiarzową Kompletą i Apelem Jasnogórskim. Od 29 sierpnia rekolekcje, które poprowadzi o.Izydor Wróbel OFM. Odpust w niedzielę 1 września. Szczegóły na stronie internetowej i w gablotkach kościelnych. W sobotę 31 sierpnia o 19:00 z inicjatywy Stowarzyszenia „Katolicka Wschowa” w ogrodzie klasztornym wystąpi zespół; „Nie ma Go tu”. Zapraszamy.

W liturgii tego tygodnia:

– w czwartek 22 sierpnia o 17:10 nabożeństwo za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w kaplicy papieskiej

– w sobotę święto św. Bartłomieja Apostoła,

W sobotę 24 sierpnia na Mszy św. o godz. 11:00 Bracia Postulanci z rąk Ojca Prowincjała otrzymają zakonne habity. Na uroczystość obłóczyn i na modlitwę w intencji przechodzących do nowicjatu młodych Braci serdecznie wszystkich zapraszamy. Podczas tej Mszy św. będziemy się modlić w intencji naszego Prowincjała o.Bernarda Marciniaka z okazji Jego imienin zakonnych.

W dzisiejszą niedzielę 18 sierpnia po Mszy św. około godz. 14:00 dla zainteresowanych będzie wyświetlony krótki film (13 min) o idei odbudowy Pomnika Wdzięczności i wykład Pana prof. dr hab. Stanisława Mikołajczaka. Po wszystkich Mszach św. można przed kościołem wesprzeć materialnie to przedsięwzięcie.

W niedzielę 25 sierpnia o godz. 13:00 odprawi swoją dziękczynną Mszę św. i pożegna się z nami o.Walenty, który decyzją przełożonych Zakonu objął urząd Gwardiana w klasztorze we Wronkach. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w Jego intencji.

Wszystkich, nie tylko naszych parafian, zachęcamy do przyjęcia Maryi do swojego domu w kopii Obrazu naszej Matki Bożej Pocieszenia. W zakrystii można zapisać się na dogodny dla siebie termin, aby wziąć kopię obrazu do domu na nawiedzenie i modlitwę. Tych, którzy chcą mieć swój wkład w korony dla Matki Bożej i Dzieciątka Jezus, którzy chcą złożyć złoto bądź ofiary, by zgłaszali się do Ojca Kustosza – Proboszcza.

Zapowiedzi przedmałżeńskie:

Aron Cieślak i Ewa Kaczmarek, obydwoje ze Wschowy. Zapowiedź 3.

Mandziuk Sławomir i Magdalena Hiszpańska, obydwoje ze Wschowy. Zapowiedź 2.

Tomasz Kowalski z Wyszanowa i Justyna Pieprzyk ze Wschowy. Zapowiedź 1.

Przed kościołem można nabyć prasę katolicką.

Wszystkim uczestnikom Mszy św. życzymy szczęśliwego  powrotu do domu oraz miłego, obfitego w łaski tygodnia.