ogloszenia-parafia4

1 NIEDZIELA ADWENTU 1.12.2019

W liturgii tego tygodnia:

– we wtorek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego,

– w środę wspomnienie św. Barbary,

– w piątek wspomnienie św. Mikołaja,

– w sobotę wspomnienie św. Ambrożego. Jest to też dzień imienin naszego współbrata o.Ambrożego magistra postulatu i opiekuna ministrantów. Niestety w tym dniu będzie nieobecny. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

– Rozpoczynamy Adwent. Zachęcamy, by przeżyć ten czas poprzez udział w Roratach, które u nas tradycyjnie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Przygotujmy sobie już wcześniej lampiony. Msze roratnie i lampiony nie są zarezerwowane tylko dla dzieci. Liczymy, że duże grono dorosłych parafian weźmie w nich udział niosąc światło w lampionach w oczekiwaniu na Boże Narodzenie. Temat przewodni: „Czas jest krótki” – zaczerpnięty z 1Kor 7,29.

Za tydzień w niedzielę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

W tym tygodniu wypadają duchowe dni odnowy pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.  W sobotę o godz. 20:00 zapraszamy na różaniec św. i nabożeństwo pierwszosobotnie zakończone Apelem Jasnogórskim.

Wschowskie Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na jednodniową pielgrzymkę do Torunia w sobotę 7 grudnia. Wyjazd o godz. 5:00 spod klasztoru. Zapisy w zakrystii. Szczegóły na plakatach.

Za tydzień na Mszy św. o godz. 13:00 poświęcenie medalików dla dzieci pierwszokomunijnych.

Dziś przed kościołem zbieramy ofiary na przygotowanie Wigilii w Domu Serca. Wigilia będzie w sobotę 21 grudnia o godz. 16:00.

Poszukujemy uczciwej i kompetentnej osoby do pracy w kuchni klasztornej. Prosimy zgłaszać się do zakrystii.

Świątynia nasza wzbogaciła się o nowy zamykany, dźwiękoszczelny konfesjonał w kruchcie kościoła. Dziękujemy wszystkim, kto składał ofiary na ten cel. Został on poświęcony w ostatni piątek i już służy nam do pomocy w udzielaniu Sakramentu Pojednania.

W zakrystii są do nabycia opłatki wigilijne i świece Caritasu mała w cenie 6zł, a duża 13zł. Przed kościołem można nabyć prasę katolicką i kalendarze ścienne na 2020 rok.

Za tydzień przed kościołem zbiórka ofiar na pomoc Kościołowi katolickiemu na Wschodzie.

Wszystkim uczestnikom Mszy św. dziękujemy za złożone ofiary i wspólnotę modlitwy. Niech nowy tydzień z błogosławieństwem Bożym okaże się dla nas wszystkich czasem pełnym łaski.