ogloszenia-parafia4

5 Niedziela Wielkiego Postu 29.03.2020

DO 11 KWIETNIA NIE BĘDĄ ODPRAWIANE ŻADNE INNE NABOŻEŃSTWA OPRÓCZ MSZY ŚW. NIE BĘDZIE GORZKICH ŻALI, DROGI KRZYŻOWEJ, KORONKI ORAZ NABOŻEŃSTW DO ŚW. ANTONIEGO I NMP.

NA MSZACH MOŻE BYĆ OBECNYCH TYLKO 5 OSÓB I KAPŁAN.

Na Mszach  pierwszeństwo mają  zamawiający intencję i to w liczbie określonej powyżej. Spowiedź św. tylko pojedynczych osób 15 min. przed Mszą.

MSZE ŚW. W DNI POWSZEDNIE O 7:00, 9:30 i 18:00.

W NIEDZIELE O 7:30, 9:30, 11:00, 13:00, 15:00 i 18:30. Msze św. będą recytowane.

Kaplica Krzyża jest otwarta dla Adoracji przy zachowaniu limitu osób.

Kancelaria parafialna oprócz zgłaszania pogrzebów będzie zamknięta.

Ks. Bp Ordynariusz udziela dyspensy od obowiązku uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej i w święta nakazane aż do odwołania!

Pozostańmy na modlitwie w swoich domach.

W liturgii tego tygodnia:

Wypadają dni duchowej odnowy: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do Komunii Duchowej.

W piątek 3 kwietnia swoje imieniny obchodzić będzie o.Ryszard. Pamiętajmy o Nim w modlitwach. W Jego intencji o godz. 18:00 będzie sprawowana Msza św.

Za tydzień Niedziela Palmowa. Droga krzyżowa ulicami miasta jest odwołana.

W kruchcie kościoła wystawione są poświęcone palemki wielkanocne. Ofiary za nie składane do skarbonki będą przekazane Paniom, które troszczą się w naszym kościele o upiększanie ołtarzy kwiatami.

Cały Wielki Tydzień łącznie z Niedzielą Palmową jesteśmy zobowiązani zachowywać limit 5 osób na nabożeństwach. Dlatego program Triduum jest podany dla duchowej łączności z nami. Pozostańcie w domach. Zachęcamy, aby jedynie pojedynczo nawiedzić w tym czasie Ciemnicę albo Grób Pański na krótką Adorację i modlitwę.

Okazja do spowiedzi będzie bardzo ograniczona. W Wielką Środę od 6:45 do 10:00, Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Sobotę od 6:45 do 11:00 i od 14:00 do 17:30. Nie wolno tworzyć kolejek. Z tego powodu trzeba zaopatrzyć się w karteczkę do spowiedzi, na której będzie ukazana konkretna data i godzina. Karteczki będą dostępne w kruchcie kościoła od czwartku 2 kwietnia. Osoby nie zaopatrzone w karteczkę nie będą mogły się w tym czasie wyspowiadać. Ma to zapobiec tworzeniu się kolejek. Przychodzimy na ściśle określoną na karteczce godzinę. Spowiadać w tym czasie będzie jeden kapłan w Kaplicy św. Jana Pawła II. Wchodzimy do kaplicy wyłącznie pojedynczo wejściem od ulicy Kościuszki. Spowiedź ograniczamy do krótkiego wyznania grzechów i nie łączymy jej z kierownictwem duchowym.

Nie ma poświęcenia pokarmów w Wielką Sobotę. Każda rodzina powinna sama modlitwą rozpocząć śniadanie wielkanocne. Wzór modlitwy.

Wielki Czwartek: Liturgia Wieczerzy Pańskiej godz. 18:00 (5 osób), do 22:00 Adoracja w Ciemnicy.

Wielki Piątek: 17:30 Droga Krzyżowa w kościele, 18:00 Liturgia Męki Pańskiej (5 osób), Adoracja Grobu Pańskiego do 22:00.

Wielka Sobota: Adoracja Grobu Pańskiego od 6:30 do 15:00. Liturgia Wigilii Paschalnej godz. 20:00 (5 osób).

Wielkanoc: Rezurekcja godz. 6:00 Pozostałe Msze św. o godz. 9:30, 11:00, 13:00, 15:00 i 18:30

Poniedziałek Wielkanocny: Msze św. o godz. 7:30, 9:30, 11:00, 13:00, 15:00 i 18:30.

Do nabycia są wielkanocne świece Caritas. Cena 15zł.

Dbajmy o swoje bezpieczeństwo i módlmy się o Boże Miłosierdzie dla świata.