ogloszenia-parafia4

7 Niedziela Zwykła 23.02.2020

W liturgii tego tygodnia:

W środę rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. W tym dniu Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7:00, 9:30, 11:00, 16:00 i 18:30.

Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tzn. powstrzymywanie się od pokarmów mięsnych oraz jeden posiłek w ciągu dnia do syta a pozostałe dwa skromniejsze.

Przez cały Wielki Post zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
w piątki Droga Krzyżowa w krużgankach (z kazaniem pasyjnym) o godz. 17.00. Po kazaniu pasyjnym uczczenie relikwii Krzyża św. i możliwość złożenia jałmużny wielkopostnej.
w niedziele Gorzkie Żale o godz. 18.00.
Za pobożny udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny.

W piątek wieczorna Msza św. za zmarłych zgłaszanych na miesięczne wypominki.

Młodzież z drugiego roku przygotowań do Bierzmowania, przyjmie Sakrament Dojrzałości Chrześcijańskiej w sobotę 23 maja o godz. 11:00 w kościele farnym we Wschowie.

Dzisiaj po każdej Mszy św. będą rozprowadzane przez Franciszkański Ruch Apostolski cytaty z Pisma Św. Na każdy z 40 dni Wielkiego Postu przewidziany jest cytat, który pomoże w pogłębiony sposób przygotować się do Świąt Wielkanocnych.

W zakrystii możemy wpisywać się na dogodny dla siebie termin, aby wziąć do swego domu obraz Matki Boskiej Pocieszenia na nawiedzenie. Dziękujemy za składanie ofiar materialnych i kosztowności na przygotowanie koron i upiększenie ołtarza przed koronacją.

Zapowiedzi Przedślubne:

Mariusz Kalitka i Monika Nowak obydwoje ze Wschowy – zapowiedź pierwsza.

Przed kościołem do nabycia prasa katolicka.

Wszystkim uczestnikom Mszy św. dziękujemy za złożone ofiary i wspólnotę modlitwy. Niech nowy tydzień z błogosławieństwem Bożym okaże się dla nas wszystkich czasem pełnym łaski.