ogloszenia-parafia4

NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 7.06.2020

W liturgii Tego tygodnia:

Dzisiejsza Niedziela Najświętszej Trójcy kończy okres wielkanocnej Komunii św.

W poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi Królowej.

W czwartek Uroczystość Bożego Ciała . Msze św. jak w każdą niedzielę. U nas symboliczna procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy po Mszy o godz. 11:00 w krużgankach klasztornych. Pomimo tego, że nie będzie procesji ulicami miasta pamiętajmy o udekorowaniu okien i balkonów religijnymi emblematami i flagami.

W sobotę 13 czerwca Uroczystość św. Antoniego z Padwy. Msze św. o godz. 7:00, 9:30 przy ołtarzu św. Antoniego i 18:00.

Z racji Dnia Fatimskiego w sobotę o godz. 17:15 procesja z figurą MB Fatimskiej i Różaniec św. w krużgankach klasztornych. Serdecznie zapraszamy.

Przez cały czerwiec w dni powszednie po Mszy św. odmawiamy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W niedziele nabożeństwo czerwcowe ze śpiewaną litanią o godz. 18:00.

Dzisiaj przed kościołem zbiórka ofiar na Świątynię Opatrzności Bożej. Za tydzień zbiórka na KUL i uczelnie katolickie.

Są już gotowe korony przygotowane z naszych kosztowności na koronacje obrazu Wschowskiej Pani Pocieszenia. Prace jubilerskie wykonał złotnik pan Jerzy Stachurski. Za tydzień , w niedzielę 14 czerwca po każdej  Mszy św. przed ołtarzem Matki Bożej będzie prezentacja klejnotów będących naszymi wotami dla Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia. Uroczystość koronacji jest zaplanowana na 4 września 2021 roku.

Ołtarz Matki Bożej pozostanie na razie zasłonięty, gdyż będą trwały prace złocenia ramy obrazu i wymiany tkaniny obiciowej ołtarza.

Przed kościołem do nabycia prasa katolicka.

Zapowiedzi przedślubne: Stanisław Rękoś i Angelika Błażejewska ze Wschowy – zapowiedź druga.

Wszystkim uczestnikom Mszy św. dziękujemy za złożone ofiary i wspólnotę modlitwy. Niech nowy tydzień z błogosławieństwem Bożym okaże się dla nas wszystkich czasem pełnym łaski.