ogloszenia-parafia4

15 NIEDZIELA ZWYKŁA 12.07.2020

W liturgii Tego tygodnia:

W każdą niedzielę o godz. 18:00 zapraszamy na śpiewane Nieszpory.

W poniedziałek Dzień Fatimski. O godz. 17:15 Różaniec św. i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej w krużgankach kościoła.

W środę święto św. Bonawentury biskupa i doktora Kościoła.

W czwartek wspomnienie NMP z Góry Karmel – Matki Bożej Szkaplerznej.

Centrum Kultury i Rekreacji zaprasza na film pt. „Najświętsze Serce”. Seans odbędzie się w dzisiejszą niedzielę o godz. 16:00. Szczegóły na plakatach.

16 NIEDZIELA ZWYKŁA 19.07.2020

W liturgii Tego tygodnia:

W środę święto św. Marii Magdaleny. Jest to też Dzień Papieski o godz. 17:40 zapraszamy na nabożeństwo do Kaplicy św. Jana Pawła II.

W czwartek święto św. Brygidy Szwedzkiej -Patronki Europy.

W piątek wspomnienie św. Kingi.

W sobotę 25 lipca święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa Patrona kierowców. Święcenie samochodów, motocykli, rowerów po porannej i wieczornej Mszy św.. Można parkować na podwórku klasztornym. Jeśli ktoś nie da rady wjechać proszę do poświęcenia przynieść kluczyki od pojazdu.

17 NIEDZIELA ZWYKŁA 26.07.2020

W liturgii Tego tygodnia:

W środę wspomnienie św. Marty.

W piątek wspomnienie św. Ignacego Loyoli – kapłana. W tym dniu o godz. 17:30 Droga Krzyżowa w krużgankach i wieczorna Msza św. za naszych zmarłych zgłoszonych na comiesięczne wypominki.

W tym tygodniu wypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy o godz. 20:00 na Adorację Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo pierwszosobotnie z Różańcem św. zakończone o godz. 21:00 Apelem Jasnogórskim.

W przyszłą niedzielę 2 sierpnia wypada Odpust NMP z Porcjunkuli. Zachęcamy do skorzystania ze skarbnicy łask Kościoła. Warunki Odpustu to stan łaski uświęcającej, Komunia św., nawiedzenie kościoła parafialnego i modlitwa na intencje Ojca św. Łaskę Odpustu możemy ofiarować za zbawienie własnej duszy albo za kogoś z bliskich zmarłych.

Zachęcamy do  odwiedzin kopii obrazu Matki Bożej Wschowskiej Pani Pocieszenia w naszych domach. Chętnych prosimy o zapisywanie dogodnych dla Was terminów w zakrystii. Jesteśmy bardzo wdzięczni za wszelkie ofiary materialne jakie składacie na prace przygotowawcze do przyszłorocznej koronacji.

Przed kościołem do nabycia prasa katolicka.

Wszystkim uczestnikom Mszy św. dziękujemy za złożone ofiary i wspólnotę modlitwy. Niech nowy tydzień z błogosławieństwem Bożym okaże się dla nas wszystkich czasem pełnym łaski.