ogloszenia-parafia4

20 NIEDZIELA ZWYKŁA 16.08.2020

W liturgii Tego tygodnia:

Uroczystość Wniebowzięcia NMP Msze św. jak w niedziele. Na każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów.

W każdą niedzielę o godz. 18:00 zapraszamy na śpiewane Nieszpory.

W poniedziałek wspomnienie św. Jacka kapłana.

W czwartek wspomnienie św. Bernarda opata i doktora Kościoła.

We piątek wspomnienie św. Piusa X papieża.

W sobotę wspomnienie NMP Królowej. Jest to zarazem Dzień Papieski. Na godz. 17:40 zapraszamy na nabożeństwo do Kaplicy św. Jana Pawła II.

W sobotę 22 sierpnia na Mszy św. o godz. 11:00 trzej nasi Bracia Postulanci otrzymają habit zakonny. Są to tzw. Obłóczyny zakonne, które kończą okres kandydatury i pozwalają braciom rozpocząć roczny okres nowicjatu. Polecamy Waszej modlitwie naszych młodych Współbraci, jednocześnie dziękując im za wspólnie przeżyty czas we Wschowie. Życzymy im błogosławieństwa św. Ojca Franciszka na czekający ich nowicjat w klasztorze w Osiecznej. Jednocześnie jesteśmy wdzięczni o.Ambrożemu Okroy  magistrowi postulantów za jego pracę wychowawczą.

Zbliża się Odpust w naszym Sanktuarium Wschowskiej Pani Pocieszenia.  Nowenna wieczorna z Kompletą i Apelem Jasnogórskim o godz. 20:45 rozpocznie się w piątek 28 sierpnia i potrwa do soboty 5 września.  Rekolekcje przed odpustem w dniach od 3 do 6 września poprowadzi o. Sofroniusz Rempuszewski nasz współbrat, gwardian i proboszcz z Jarocina.

Program Nowenny i Odpustu wywieszony jest w gablotkach kościelnych.

Zachęcamy do  odwiedzin kopii obrazu Matki Bożej Wschowskiej Pani Pocieszenia w naszych domach. Chętnych prosimy o zapisywanie dogodnych dla Was terminów w zakrystii. Jesteśmy bardzo wdzięczni za wszelkie ofiary materialne jakie składacie na prace przygotowawcze do przyszłorocznej koronacji.

Zapowiedzi przedślubne: Tomasz Kij ze Wschowy i Magdalena Borek z Wilkowa – zapowiedź pierwsza.

Przed kościołem do nabycia prasa katolicka.

Wszystkim uczestnikom Mszy św. dziękujemy za złożone ofiary i wspólnotę modlitwy. Niech nowy tydzień z błogosławieństwem Bożym okaże się dla nas wszystkich czasem pełnym łaski.