wielki_post

Przez cały Wielki Post zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:

w piątki o godz. 17:00 Droga Krzyżowa w krużgankach. Ze względów sanitarnych nie będziemy nieśli krzyża pokutnego, który towarzyszył nam tradycyjnie co roku w tym nabożeństwie. Po zakończeniu Drogi Krzyżowej kazanie pasyjne. Na ołtarzu będą wystawiane relikwie Krzyża św., jednak przez pandemie nie będzie możliwości osobistego ich uczczenia przez pocałunek. Kapłan na zakończenie nabożeństwa pasyjnego będzie udzielał indywidualnego błogosławieństwa relikwiami. Ofiary zbierane przy okazji głoszenia kazań pasyjnych będą przeznaczone na modernizację i automatykę dzwonów na wieży kościelnej, które wymagają remontu i konserwacji.

w niedziele Gorzkie Żale o godz. 18.00.
Za pobożny udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny.

Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach od środy 17 marca do niedzieli 21 marca. Rozważania będą głoszone na Mszach św. o godz. 7:00, 9:30 i 18:00.

W piątek 19 marca odpust parafialny św. Józefa. Suma odpustowa o godz. 18:00. Spowiedź w okresie rekolekcji zawsze 15 minut przed Mszą św.

Nauki będzie głosić nasz współbrat o.Krzysztof Wantoch Rekowski.

Serdecznie zapraszamy.