ogloszenia-parafia4

O G Ł O S Z E N I A 

25. NIEDZIELA ZWYKŁA

19.09.2021

W liturgii Tego tygodnia:

W każdą niedzielę o godz. 9:00 zapraszamy na śpiewanie Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP i o 18:00 na śpiewane Nieszpory przed Najświętszym Sakramentem.

We wtorek święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

W środę Dzień Papieski. O godz. 17:40 nabożeństwo w kaplicy św. Jana Pawła II.

W czwartek wspomnienie św. Pio z Petrelciny.

W piątek o 17:30 zapraszamy na Drogę Krzyżową w krużgankach  i wieczorną Mszę św. za naszych zmarłych zapisanych na wypominki. Karteczki z wypominkami składamy do skarbony na ołtarzu św. Józefa.

W sobotę rozpoczynamy nowennę przed uroczystością św. Franciszka z Asyżu. Modlitwy nowennowe po porannych Mszach św.

Od poniedziałku rozpoczną się prace modernizacyjne przy ołtarzu Matki Bożej. Będzie zainstalowany nowy napęd do zasłaniania obrazu, szyba antywłamaniowa i kaseta ognioodporna dla chronienia łaskami słynącego obrazu. Na ten czas obraz będzie przeniesiony do zamkniętego pomieszczenia w klasztorze.

W zakrystii można zapisywać dzieci do I Komunii św.. Uroczystość odbędzie się w pierwszą niedzielę maja (1) 2022 roku. Msze św. niedzielne dla dzieci komunijnych o godz. 13:00.  Również rozpoczęły się zapisy młodzieży z klas siódmych do Bierzmowania. Pierwsze spotkanie dla kandydatów w ostatnią niedzielę września (26) po wieczornej Mszy św. W czwartek 7 października młodzież z drugiego roku przygotowań przyjmie Sakrament Bierzmowania. Uroczystość odbędzie się w kościele farnym. Spotkanie dla tej grupy  we wtorek 21 września o 18:30 w Domu Serca. Obecność obowiązkowa.

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym działająca przy naszym klasztorze organizuje w dniach od 15 do 17 października pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego w Gietrzwałdzie. Szczegóły na plakacie w gablotce kościelnej.

W parafii św. Jadwigi 9 października odbędą się jednodniowe rekolekcje dla kobiet. Temat: „Godność kobiety”. Szczegóły na plakacie w gablotce kościelnej.

Dzisiaj przed kościołem zbiórka ofiar na KUL.

Przed kościołem do nabycia prasa katolicka.

 

Wszystkim uczestnikom Mszy św. dziękujemy za złożone ofiary i wspólnotę modlitwy. Niech nowy tydzień z błogosławieństwem Bożym okaże się dla nas wszystkich czasem pełnym łaski.