ogloszenia-parafia4

6. NIEDZIELA WIELKANOCY

9.05.2021

W liturgii Tego tygodnia:

W poniedziałek, wtorek i środę Dni Krzyżowe, czyli modlitwy o urodzaje. Zachęcamy do modlitwy, aby nie brakowało chleba na naszych stołach i trud rolników i ogrodników był szanowany.

W czwartek 13 maja Dzień Fatimski. Zapraszamy o godz. 17:15 na modlitwę różańcową w krużgankach kościoła i na wieczorną Mszę św.

W piątek święto św. Macieja Apostoła.

Od piątku rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Modlitwy nowennowe będziemy odmawiać po porannej Mszy św.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Przed kościołem zbiórka ofiar wsparcia dla sanktuarium w Jakubowie, które ucierpiało od pożaru.

Składamy serdeczne podziękowanie rodzicom Dzieci Komunijnych i Paniom Katechetką za gorliwą pomoc w przygotowaniu Pierwszej Komunii św. oraz za dar ołtarza, którym są trzy piękne ornaty maryjne dla naszego Sanktuarium. Dziękujemy też z całego serca naszym Paniom, które udekorowały kościół wspaniałymi kwiatami.

Pod koniec tygodnia zostanie zabrany do prac konserwatorskich obraz Wschowskiej Pani Pocieszenia. Będą to prace służące przygotowaniu do wrześniowej koronacji. Na ten czas ołtarz Matki Bożej pozostanie zasłonięty.

Zapowiedzi przedślubne:

1. Mateusz Walkowiak i Izabela Frankiewicz obydwoje ze Wschowy – zapowiedź pierwsza.
  2. Łukasz Bednarczyk z Inowrocławia i Izabela Lewicka ze Wschowy – zapowiedź druga.

Wszystkim uczestnikom Mszy św. dziękujemy za złożone ofiary i wspólnotę modlitwy. Niech nowy tydzień z błogosławieństwem Bożym okaże się dla nas wszystkich czasem pełnym łaski.