ogloszenia-parafia4

11. NIEDZIELA ZWYKŁA

13.06.2021

W liturgii Tego tygodnia:

W dzisiejszą niedzielę Dzień Fatimski. Zapraszamy o godz. 17:15 na procesję różańcową z figurą MB Fatimskiej krużgankami kościoła.

Również w niedzielę 13 czerwca swoje imieniny obchodzi o.Antoni. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Solenizanta o godz. 11:00.

Z racji wypadającej w tym roku 13 czerwca niedzieli nie świętujemy uroczyście wspomnienia św. Antoniego Padewskiego.

We wtorek wspomnienie św. Jolanty.

W czwartek wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego.

W związku ze zbliżającą się dużymi krokami Koronacją łaskami słynącego obrazu Wschowskiej Pani Pocieszenia zwracamy się z prośbą do wszystkich chętnych wziąć udział w woluntariacie przygotowującym uroczystość. W zakrystii można zgłosić swoją pomoc wpisując imię i nazwisko wraz z nr telefonu i określoną formą możliwej do okazania pomocy np. sprzątanie, pomoc w kuchni, pieczenie ciasta, noclegi dla gości, samochód dostawczy do dyspozycji, służba porządkowa na rynku, itp.  Chętnym okazać nam pomoc z góry dziękujemy za zrozumienie.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, kto brał udział w procesjach  oktawy Bożego Ciała, dziękujemy za dekorowanie okien i balkonów własnych domów, dziękujemy dzieciom sypiącym kwiatki, Scholi oraz Paniom dekorującym kwiatami ołtarze. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, kto składa ofiary do skarbonki na kwiaty. Dzięki Wam nasz kościół jest zawsze pięknie przystrojony.

Według ostatnich rozporządzeń w kościele może być zajęta połowa miejsc. Do limitu osób w budynkach i innych obiektach kultu religijnego nie wlicza się osób zaszczepionych przeciwko COVID-19.

Decyzją Konferencji Episkopatu Polski od niedzieli 20 czerwca zostaje odwołana dyspensa dotycząca obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane.

Wychodząc z Kościoła można złożyć ofiary na KUL.

Zapowiedzi przedślubne: Paweł Krukiel i Żaklina Świder obydwoje ze Wschowy – zapowiedź pierwsza.

Wszystkim uczestnikom Mszy św. dziękujemy za złożone ofiary i wspólnotę modlitwy. Niech nowy tydzień z błogosławieństwem Bożym okaże się dla nas wszystkich czasem pełnym łaski.