baner_podłużny

Trzy lata temu nasz kościół został ustanowiony Sanktuarium NMP Matki Bożej Pocieszenia i rozpoczęto starania, aby koronować Łaskami Słynący Wizerunek Matki Bożej złotymi koronami, które są wotami ofiarowanymi od osób otrzymujących łaski za wstawiennictwem NMP w tym wybranym przez Maryję miejscu. Ofiarodawcy to przede wszystkim mieszkańcy miasta i okolicznej Ziemi Wschowskiej. W zeszłym roku Stolica Apostolska ustanowiła NMP Patronką Wschowy wyznaczając corocznie Jej Uroczystości na dzień 4 września. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej, wszystkich mieszkańców naszego miasta i Ziemi Wschowskiej na Uroczystości Koronacyjne, które odbędą się w sobotę 4 września 2021 r. na rynku miasta Wschowy.

Program Uroczystości koronacyjnych Łaskami Słynącego Wizerunku Najświętszej Maryi Panny Wschowskiej Pani Pocieszenia.

Piątek, 3 września 2021r.:

19:00 – Wigilijne czuwanie i Apel Jasnogórski na rynku miasta Wschowy

Sobota, 4 września 2021r.:

10:00 – Procesja z Sanktuarium ulicami miasta z Łaskami Słynącym Wizerunkiem Wschowskiej Pani Pocieszenia na rynek;

11:00 – Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Ks. Abpa Stanisława Gądeckiego. Po Mszy św. koncert orkiestry dętej;

17:00 – Procesja z Ukoronowanym Wizerunkiem ulicami miasta do Sanktuarium;

19:00 – Na rynku miasta koncert w ramach III Dnia Uwielbienia „Jedno miasto w jednym duchu”.