ogloszenia-parafia4

1. NIEDZIELA ADWENTU

28.11.2021

W liturgii Tego tygodnia:

Rozpoczął się Adwent, czas oczekiwania na przyjście Pana. Zachęcamy, aby przeżywać  Adwent poprzez udział w Roratach, które u nas tradycyjnie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Przygotujmy sobie lampiony – symbole czuwania. Msze roratnie rozpoczną się w poniedziałek 29 listopada. Temat przewodni: „Droga do Betlejem”.

Od jutra  rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Modlitwy nowennowe będą odprawiane po porannych Mszach św.

We wtorek święto św. Andrzeja Apostoła.

W piątek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego.

W tym tygodniu wypadają dni duchowej odnowy pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W sobotę o godz. 20:00 zapraszamy na modlitwę różańcową pierwszosobotnią zakończoną Apelem Jasnogórskim.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, kto w zeszły piątek pomagał przy stawianiu rusztowań i rozpoczęciu budowy żłóbka.

Wychodząc z kościoła można złożyć ofiarę na przygotowanie Wigilii w Domu Serca. Wigilia będzie we wtorek  21 grudnia o godz. 16:00. Zapisy na wigilię do 15 grudnia.

Również młodzież  będzie sprzedawała przygotowane własnoręcznie adwentowe kalendarze za dobrowolną ofiarę. Dochód z kalendarzy przeznaczony będzie na potrzeby Młodzieży Franciszkańskiej.

Za tydzień przed kościołem tradycyjna zbiórka ofiar na pomoc katolickiemu kościołowi na Wschodzie.

Jak będzie wyglądać tegoroczna Kolęda? Kapłan przyjdzie tylko na Waszą pisemna prośbę. Przez cały okres Adwentu zostaną wyłożone pod chórem w  kościele karteczki, które wypełniamy, aby zaprosić kapłana na kolędę do swojego domu. Wizytę duszpasterską rozpoczniemy zaraz po Bożym Narodzeniu. Odwiedzimy tylko te osoby, które wyraźnie sobie tego życzą, złożyły zaproszenie i mieszkają na terenie naszej parafii. Kalendarz dni kolędowych pojawi się w najbliższym czasie  na stronie internetowej i w gablotach kościelnych. Wypełnione zaproszenia składamy do wystawionej skrzyneczki pod chórem.

Przed kościołem do nabycia prasa katolicka, opłatki wigilijne i świece Caritasu.

Wszystkim uczestnikom Mszy św. dziękujemy za złożone ofiary i wspólnotę modlitwy. Niech nowy tydzień z błogosławieństwem Bożym okaże się dla nas wszystkich czasem pełnym łaski.