ogloszenia-parafia4

26. NIEDZIELA ZWYKŁA

25.09.2022

1. Dziękujemy Wam serdecznie za wspólną modlitwę i złożone ofiary.
  2. W sobotę rozpoczynamy miesiąc październik, który w szczególny sposób poświęcony jest Matce Bożej Królowej Różańca Świętego. Nabożeństwa Różańcowe w naszym Sanktuarium będą odprawiane codziennie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.00. Zachęcamy do licznego udziału.
  3. Dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. wraz z rodzicami zapraszamy na spotkanie formacyjno-organizacyjne w niedzielę 2 października po Mszy o godzinie 13.00 w przyklasztornym „Domu Serca”.
  4. Jeżeli macie chorych lub w podeszłych latach swoich bliskich, którzy nie są w stanie chodzić do kościoła
    i korzystać z sakramentów świętych, należy w trosce o ich dobro duchowe i zbawienie duszy zadbać by kapłan przynajmniej raz w miesiącu odwiedził ich z posługą sakramentalną. Chorych można zgłaszać w kancelarii parafialnej.
  5. W piątek przypada ostatni piątek miesiąca. O godz. 17.30 odmawiamy Różaniec, a o 18.00 odprawiamy Mszę zbiorową w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.
  6. W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca. Poranna Msza odprawiana jest przy ołtarzu Matki Bożej w intencjach polecanych Maryi, adoracja pierwszosobotnia od godz. 20.00 do 21.00
  7. Zachęcamy do odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego codziennie o godz. 15.00 w Kaplicy Adoracji.
  8. Rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Św. Franciszka, modlitwy nowenny odmawiamy po Mszy porannej.
  9. W liturgii Kościoła obchodzimy:

– we wtorek wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera

– w środę św. Wacława, męczennika

– w czwartek święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

– w piątek świętego Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła