ogloszenia-parafia4

26 Niedziela Zwykła 01.10.2023r.

  1. Dziękujemy za wspólną modlitwę i złożone ofiary.
  2. Rozpoczynamy październik, miesiąc szczególnie poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Różaniec w naszym sanktuarium w niedzielę o godzinie 18.00, natomiast w dni powszednie o godzinie 17.30. Zachęcamy, aby na różaniec przychodziły dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii.
  3. We wtorek po wieczornej Mszy zapraszamy do udziału w nabożeństwie „Transitus” upamiętniającym odejście do Niebo świętego Franciszka.
  4. W środę obchodzimy Uroczystość świętego ojca naszego Franciszka założyciela trzech zakonów. Suma odpustowa o godzinie 18.00.
  5. Stowarzyszenie „Katolicka Wschowa” zaprasza na ekstremalną drogę różańcową, która odbędzie się w piątek 6 października. Rozpoczynamy Mszą w naszym kościele o godzinie 18.00, po Mszy wyruszamy w trasę około 25 km, gdzie będziemy modlić się rozważając wszystkie części różańca. Kończymy w kapicy świętego Jana Pawła II.
  6. W sobotę 7 października na wieczornej Mszy Uroczyście poświęcimy nowy sztandar Królowej Różańca Świętego i Świętego Józefa patrona naszej parafii. Uroczystością będzie przewodniczył ojciec Rober Nikel, nasz tegoroczny kaznodzieja odpustowy. Na tę Mszę szczególnie zapraszamy Róże Różańcowe zgromadzone przy naszej świątyni. Po Mszy zapraszamy na kawę i ciastko do „Domu Serca”.
  7. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej, pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwsza sobotę poranna Msza zbiorowa przy ołtarzu Matki Bożej, po Mszy różaniec wynagradzający. Adoracja pierwszosobotnia od godziny 20.00 do 21.00. W tym dniu odwiedzimy naszych chorych z posługą sakramentalną.
  8. Przed kościołem jest dostępna prasa katolicka i kalendarz franciszkański na Nowy Rok.

Niech rozpoczęty nowy tydzień będzie dla nas czasem pełnym łaski.