W dniach 2-3 września w naszym klasztorze odbył się odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia Patronki Miasta.

W sobotę o godzinie 19:00 spotkaliśmy się na wieczorze uwielbienia składającym się z dwóch części: najpierw wystąpił Jakub Tomalak z zespołem Abba Pater Music, a następnie miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z uwielbieniem, którą prowadził o. Augustyn Zygmunt OFM.

W niedzielę po sumie odpustowej o godzinie 11:00, której przewodniczył Wikariusz Prowincji o. dr Franciszek Chodkowski OFM, została odsłonięta tablica upamiętniająca najważniejsze wydarzenia związane z ustanowieniem naszego Sanktuarium i ukoronowaniem wschowskiego wizerunku Matki Bożej Wschowskiej Pani Pocieszenia. Wręczono także wyróżnienia zasłużonym dla naszego klasztoru: pani Jolancie Pawłowskiej i pani Małgorzacie Gośniowskiej-Koli, a Kapela Zamku Rydzyńskiego odegrała skomponowaną ku czci Matki Bożej intradę i zagrała po mszy krótki koncert. Kazania odpustowe głosił dla nas o. Robert Nikel OFM, nasz współbrat z Osiecznej.

W naszym franciszkańskim ogrodzie o godzinie 14:00 miał miejsce rodzinny piknik, na którym było wiele atrakcji zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Było wiele stoisk, na których można było kupić i coś do jedzenia, i coś z naszego franciszkańskiego sklepiku. Całej imprezie przygrywał reaktywowany zespół Greccio, a pociąg w takt muzyki prowadził sam o. Liberat Sobkowiak OFM, proboszcz naszej parafii. Jeżeli Cię z nami nie było, żałuj!