dknapisikona1

Pragniemy zaprosić rodziny naszego miasta
do tworzenia wspólnoty Domowego Kościoła.
Jeżeli:
  • jesteście małżeństwem sakramentalnym,
  • pragniecie pogłębiać Waszą wzajemną miłość i jedność małżeńską,
  • odczuwacie potrzebę twórczego przeżywania Waszej miłości małżeńskiej w świetle wiary,
  • pragniecie wychować dzieci w duchu chrześcijańskiej miłości,
  • słyszycie Chrystusowe pytanie: „czy miłujesz mnie bardziej niż inni?”
to wspólnota Domowego Kościoła jest miejscem dla Was!
Czekamy,
nie zwlekajcie!!!

ABY PEŁNIEJ I LEPIEJ ŻYĆ”
Domowy Kościół, który zawitał do naszej wspólnoty  6 listopada 2016r., w ROKU MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, popularnie zwany „Oazą Rodzin” jest gałęzią rodzinną Ruchu Światło-Życie, będącego jednym z nurtów posoborowej odnowy Kościoła
w Polsce.
Założycielem Domowego Kościoła jest Sługa Boży Ks. Franciszek Blachnicki (1921-1987). Duchową kolebką całego Ruchu Światło-Życie jest Krościenko nad Dunajcem, gdzie w 1973 r. odbyły się pierwsze oazy rodzin.
Domowy Kościół (DK) łączy w sobie charyzmaty Ruchu Światło-Życie i międzynarodowego ruchu małżeństw katolickich Equipes Notre-Dame, tworząc właściwą dla siebie drogę duchowości, czyli dążenia do bycia bliżej Boga w jedności ze współmałżonkiem.
Domowy Kościół (DK) chce pomóc małżeństwom sakramentalnym w budowaniu między nimi prawdziwej jedności małżeńskiej, która stwarza lepsze warunki do dobrego wychowania dzieci w duchu chrześcijańskim.
Aby móc urzeczywistniać założenia Ruchu małżonkowie łączą się w kręgi składające się
z 4-7 małżeństw. W kręgu spotykamy się raz w miesiącu, aby sobie wzajemnie pomagać „Równi usługują równym” (Hukane vitae, 26) Aby podzielić się naszymi troskami dnia codziennego a także sukcesami i porażkami we wspólnym dążeniu do Boga.
Trwanie w Ruchu jest dla nas źródłem umocnienia i radości. Spotkania w Kręgu mobilizują nas do podejmowania starań o to, abyśmy byli bliżej Boga i bliżej siebie. Przez czytanie Pisma Świętego, modlitwę, dialog małżeński odkrywamy Boże zamiary wobec naszego małżeństwa. Zbliżamy się do naszego Pana i Zbawiciela przez modlitwę małżeńską, rodzinną z dziećmi i osobistą. Dialog i rekolekcje pozwalają nam pogłębiać naszą miłość.
Dla nas podejmowanie na nowo trudu wypełniania założeń Ruchu, a tym samym pogłębiania naszej wzajemnej miłości i jedności małżeńskiej jest odpowiedzią na Chrystusowe pytanie:
czy miłujesz mnie bardziej niż inni?”
Pierwszy krąg Domowego Kościoła w naszej wspólnocie franciszkańskiej liczy siedem par małżeńskich.
Czekamy na utworzenie następnych kręgów!!!

Gorąco zapraszamy do naszej wspólnoty Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie
Opiekun wspólnoty: o.Aleksy Moryson OFM