2 Sierpnia 2017 r. Dekretem ks. Biskupa Tadeusza Lityńskiego została erygowana przy naszym kościele klasztornym Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Józefa Oblubieńca NMP. Nasza parafia zostaje wydzielona z Parafii pw. św. Jadwigi Królowej we Wschowie oraz z Parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika we Wschowie.
W skład nowej Parafii wchodzą następujące ulice: Berwińskiego, Boczna, Cicha, Jasna, Klasztorna, Kościuszki, Kraszewskiego, Kuśnierska, Niepodległości, Paderewskiego, Parkowa, Piłsudskiego, Plac Grunwaldu, Pocztowa, Poprzeczna, Prusa, Reymonta, Rzemieślnicza, Sadowa, Sienkiewicza, Solna, Strażacka, Targowa, Tylna, Wąska, Wesoła, Wolności, Wolsztyńska (numery nieparzyste od 1 do 9 i nr 2).
Kancelaria parafialna mieści się w klasztorze. Wejście przez furtę od ul. Klasztornej 2.