Ikona Świętej Rodziny

Wspólnota Świętej Rodziny
Płomyk we Wschowie

Opieka duszpasterska: o. Aleksy Moryson OFM

Przy wschowskim klasztorze Ojców Franciszkanów powstał Płomyk Wspólnoty Świętej Rodziny. Instytut Świętej Rodziny w Łomiankach powstał w 1986 roku jako votum wdzięczności za ocalenie z obozu w Dachau ś.p. Arcybiskupa Kazimierza Majdańskiego.
Ikona Świętej Rodziny została napisana w 1982 r. przez Siostrę Miriam od Krzyża, karmelitankę na prośbę ks. Arcybiskupa – wówczas Biskupa szczecińsko-kamieńskiego. Ikona na desce (105 cm x 170 cm), znajduje się w kaplicy Wydziału Studiów nad Rodziną.
Nasz Płomyk jest WSPÓLNOTĄ RODZIN wzajemnie się wspierających i kroczących razem ku własnemu uświęceniu poprzez Adorację Najświętszego Sakramentu, wspólną modlitwę, konferencje i dzielenie się. Realizując życzenie ś.p. Arcybiskupa Kazimierza Majdańskiego nie brakuje też wspólnej zabawy, ognisk i wyjazdów.
Wspólnota jest otwarta na przyjęcie nowych Rodzin chcących żyć w charyzmacie Świętej Rodziny.
Zapraszamy na spotkania w każdą trzecią sobotę miesiąca po Mszy wieczornej.